Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

   
   
   
 

Goralský folklór je v Szczawnici stále zivý a prejavuje sa v pieninskom dialekte, ludových krojoch pltníkov, drozkárov a rodených szczawniczanov pocas slávnostných podujatí, ako aj výrobkoch miestnych remeselníkov a dielach ludových umelcov. Pôsobia tu regionálne súbory a Pieninský oddiel Únie Podhalancov.

Najväcsím sviatkom miestneho folklóru, ktorý priblizuje goralské a pastierske zvyky a tradície je podujatie "Pieninské leto", organizované kazdorocne v júli Mestským kultúrnym strediskom.

V Pieninskom múzeu sa nachádza stála etnograficko-historickáexpozícia venovaná kultúre a tradíciám goralov z Pienin a kúpelnej tradícii.

V Galérii v kúpelnej dvorane minerálnych vôd si po celý rok môzeme prezriet práce významných umelcov a v restaurovanej budove na Dietlovom námestí sa nachádza Kúpelné múzeum, ktoré zhromazduje dokumenty a muzeálne predmety o pôvode a histórii szczawnického letoviska.

V Jaworkách, niekolko kilometrov od centra Szczawnice sa nachádza miesto pre umelcov - "Hudobná ovciaren". Konajú sa tu rockové, blúzové, jazzové, country a rôzne iné koncerty známych a populárnych polských a zahranicných umelcov, vrátane castých koncertov svetoznámeho huslistu Nigela Kennedyho. Pôvodný interiér a jedinecná atmosféra kazdý víkend prilákajú milovníkov dobrej hudby.

 
   
   
   
   
 
 
© Urząd Miasta i Gminy Szczawnica, realizacja projektu: Verakom